środa, 27 kwietnia 2016

Prosty sposób na migrenę.

Migrena - powtarzający się, najczęściej jednostronny, pulsujący ból głowy.
Migrena trwa zazwyczaj od 4 do 72 godzin. Charakteryzuje się różnym stopniem nasilenia                   i częstotliwością występowania. Bóle nasilają się pod wpływem emocji lub wysiłku fizycznego. Występuje światłowstręt ( fotofobia ), nadmierna wrażliwość na dźwięki ( fonofobia ) i zapachy         ( osmofobia ), występują też nudności i wymioty. 
Rodzaje migreny.
Oczna (klasyczna) – przed wystąpieniem bólu zlokalizowanego w okolicy oczodołu, pojawiają się zaburzenia neurologiczne objawiające się połowiczym niedowidzeniem. Występuje też obniżona ostrość wzroku, a nawet całkowita krótkotrwała ślepota. Bardzo często z bólami migrenowymi związane są nudności i wymioty.
Okoporaźna – występują bóle głowy skojarzone z częściowym lub całkowitym porażeniem mięśni okoruchowych. Prowadzi to do opadnięcia powieki oraz upośledzenia ruchów gałek ocznych, co powoduje podwójne widzenie.
Porażenna (skojarzona) – występują okresowe pulsujące bóle głowy. Dodatkowo mogą wystąpić ogniskowe objawy mózgowe pod postacią parestezji, afazji lub dyzartrii, niedowładów a także napady padaczki Jacksona i objawy migreny okoporaźnej.
Stan migrenowy – to napad migreny przedłużający się powyżej 72 godzin. Towarzyszą mu nasilone objawy wegetatywne w postaci uporczywych wymiotów, mogących doprowadzić do istotnych zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej, zaczerwienienie i pocenie skóry twarzy, występowanie obfitej wydzieliny z nosa oraz łzawienie.
Śnieg optyczny – przewlekła aura migrenowa, której nie zawsze towarzyszy ból głowy.
Z aurą – trwająca zazwyczaj do 3 godz. występują porażenia wzroku, paraliże rąk, nudności, trudności w mówieniu, towarzyszy temu ból głowy.
Leki stosowane w napadach migrenowych to:
leki działające na nieswoiste ośrodki przeciwbólowe, np. niesteroidowe leki przeciwzapalne
nieselektywne i selektywne swoiste leki przeciwmigrenowe działające tylko na ból migrenowy
leki przeciwwymiotne i leki uspokajające.
Istnieje możliwość nadużycia leków doraźnych i powstania zespołu wtórnych bólów głowy.               Z niewyjaśnionych do końca powodów u pacjentów z migreną często dochodzi do uzależnienia od ergotaminy, tryptanów, NLPZ.



Tutaj macie filmik na temat prostego sposobu na migrenę : 

Mnie czasami zdarza się, że boli głowa, nawet bardzo, ale nie jest to w każdym bądź razie taki ból, jak ten opisany mianem migrenowego, że pulsuje i jest bólem jednostronnym, ponieważ Mnie najczęściej boli cała głowa. Jak dotąd nie wiem, co to może być, aczkolwiek mam nadzieje, że nic groźnego. Może kiedyś zajmę się zbadaniem tego, ale póki co nie.

Czy ktoś z Was może niestety cierpi na te przykrą przypadłość, jaką jest migrena ? Jak Sobie z tym radzicie ? Może podzielicie się jakimiś ' domowymi ' sposobami na zwalczanie tego kłopotu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz